آماده سازی خودرو برای زمستان
  • 688

آماده سازی خودرو برای زمستان

با فرا رسیدن زمستان و افت شدید دما در برخی مناطق، شرایط برای حفظ و نگهداری از خودروها دشوارتر از قبل می شود. معمولا در این فصل یکی از دغدغه‌های شما آماده سازی خودرو برای فصل زمستان است. با تغییر فصل و آمدن ماه‌های سرد سال، سیستم خودروی شما باید با شرایط آب و هوایی جدید هماهنگ شود تا بتواند بهتر عمل کند و دچار مشکل نشود. این عمل نیازمند این است که شما به‌عنوان مالک خودرو، بازبینی کلی از وسیله نقلیه خود انجام دهید.

مراحل آماده سازی خودرو برای زمستان

بررسی سلامت برف پاک‌کن‌ها

یکی از عواملی که در فصل های برفی و بارانی تصادفات را کاهش می دهد. و توجه به آن بسیار ضروری است برف پاک کن ها هستند. به همین دلیل باید علاوه بر بررسی محلول شیشه‌شوی و اطمینان از سلامت مخزن، لاستیک برف پاک‌کن و حرکت صحیح آن روی شیشه به خوبی بررسی شود.

بررسی محلول و مخزن شیشه‌‌شوی

خیلی‌ها بر این باورند که زمستان‌ها به دلیل بارش برف و باران نیازی به پر کردن مخزن محلول شیشه‌شوی ماشین نیست. اما باید بگوییم که این افراد سخت در اشتباه هستند. و با این اقدام خود رانندگی در روزهای برفی و بارانی را سخت‌تر می‌کنند. اگر محلول مناسب شیشه و مخصوص زمستان داخل مخزن مربوطه نباشد، محلول یخ می‌زند. و لوله مخزن نیز بر اثر سرمای شدید ترک می‌خورد. و هزینه‌های زیادی برای صاحت خودرو در پی دارد.

پس بهتر است پیش از وقوع هرگونه خسارت مالی با خرید یک محلول دارای ضدیخ از ایجاد خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

حسگر زوایه فرمان 
بخوانید
هدف دینام
بخوانید

بررسی سلامت لاستیک‌ها

حتما در همین اوایل پاییز و پیش از شروع باد و باران و برف زمستانه بهتر است سری به تایرهای ماشینتان بزنید. حتی اگر شما در شهر سردسیری زندگی نمی کنید به شما پیشنهاد می شود وضعیت چهار چرخ را بررسی کنید. رطوبت فصل زمستان و تردد در جاده ها بسیار خطرناک است.

مایع ضدیخ

پیش از آمدن سرمای شدید و شروع فصل سرما سطح ضدیخ ماشینتان را بررسی کنید و اگر چیزی از زمستان گذشته درون رادیاتور باقی مانده را خالی کنید. حتما اطلاع دارید که باید مایع ضدیخ بین علامت حداکثر و حداقل در مخزن باشد که سنجش این کار توسط تستر ضدیخ امکان پذیر است.

بررسی سلامت باتری خودرو

خرابی باطری خودرو می تواند دلایل متعددی داشته باشد. اما در فصل سرما یکی از مشکلاتی که برای خودرو پیش می آید خرابی باطری است. زیرا ممکن است مدتی زیادی از خاموش بودن خودرو گذشته باشد. ممکن است برق‌رسانی ماشین ایجاد مشکل کرده یا شاید دلایل دیگری باعث خرابی باتری شده باشد. اما آنچه باید بیش از هرچیزی مانع از ایجاد این ممکن ها شود، بررسی به موقع باتری خودرو در فصل پاییز و پیش از شروع زمستان است.

بررسی چراغ‌های مه‌شکن

بسیاری از صاحبان خودرو تنها هنگام مراجعه به مراکز معاینه فنی یا هنگام سفر به نقاط دور دست بهتر است، مه شکن و چراغ‌های خودرو را چک می‌کنند. این درحالی است که چراغ‌های مه‌شکن از زمان شروع فصل سرما تا شروع فصل گرما یکی از ملزومات رعایت ایمنی رانندگی محسوب می‌شود.

 ترموستات خودرو

به طور طبیعی ترموستات نقش بسزایی در دمای پیشرانه خودرو دارد. به‌ گونه‌ای که این قطعه مکانیکی به دما حساس و در مسیر آب خنک کننده خودرو قرار دارد. سپس با توجه به دمایی که برای آن تعیین شده هنگام رسیدن آب رادیاتور به عدد مشخص شده، مسیر آب را باز می‌کند تا دمای پیشرانه از حد مجاز تجاوز نکند. حال به دلیل اهمیت این قطعه به ویژه در هوای سرد باید سلامت این قطعه به درستی پیگیری شود.

جوش آوردن خودرو و چگونگی حل این مشکل
بخوانید
لرزش فرمان خودرو و دلایل آن چیست؟
بخوانید

مهمترین ملزومات خودرو در زمستان

قطعا وجود لوازمی همچون جعبه ابزارآلات، جعبه کمک‌های اولیه و … در خودرو برای هر فصلی ضروری است؛ اما لزوم وجود آن‌ها در فصل تابستان بیش از هر زمان دیگری نیاز است.

به همین منظور باید علاوه بر بررسی نکات فنی خودرو برای آماده‌سازی فصل زمستان، لوازم ضروری ذکر شده تهیه شود.

  • مایع ضدیخ
  • اسپری پنچرگیری
  • کاردک یخ‌شکن
  • لباس گرم و پتو سفری
  • جعبه کمک‌های اولیه
  • آب خوردن
  • چراغ قوه
  • زنجیر چرخ

آماده سازی خودرو برای زمستان

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

تسمه تایم خودرو
بخوانید
https://opusiptv.com/ تماس سریع