بستن زنجیر چرخ خودرو
  • 664

بستن زنجیر چرخ خودرو

آموزش بستن زنجیر چرخ خودرو

در روزهای برفی یکی از موارد مهمی که لازم است مورد توجه قرار گیرد، استفاده از زنجیر چرخ است. وسیله ای است که لازم است همیشه در خودروی خود آن را به همراه داشته باشید. زیرا ممکن است در لحظه‌ای که حتی فکر آن را هم نمی‌کنید به آن نیاز داشته باشید. در روزهای برفی و همچنین در شرایطی که جاده لغزنده است، برای جلوگیری از حوادث و اتفاقات احتمالی، استفاده از زنجیرچرخ بسیار مهم است.

 اقدامات قبل از بستن زنجیرچرخ

اگر قصد بستن زنجیرچرخ دارید بهتر است قبل از بستن آن از دیفرانسیل جلو یا عقب بودن خودروی خود اطمینان حاصل کنید. فراموش نکنید که زنجیر بر روی چرخی بسته می‌شود که نیروی محرک خودرو به آن منتقل می‌گردد. البته بیشتر خودروهایی که در داخل تولید می‌شوند دیفرانسیل جلو هستند.

آموزش کامل

زنجیر چرخ خودرو همیشه باید تمیز باشد و در جای خشکی در صندوق عقب خودرو نگهداری شود. نحوه بستن آن می تواند در مدل‌های مختلف خودرو متفاوت باشد. اگر یک خودرو تک دیفرانسیل باشد، دو زنجیر چرخ کافیست.  برای دیفرانسیل جلو به چرخ‌های جلو و برای خودروهای دیفرانسیل عقب به دو چرخ عقب متصل می‌شود. اما اگر خودروی شما دیفرانسیل جلو و عقب است بهتر است برای هر چهار چرخ از آن استفاده کنید.

۱.زنجیر چرخ باید به گونه‌ای بر روی زمین پهن شده باشد که خارهای آن به سمت زمین و سطح صاف آن به سمت لاستیک باشد. سپس باید خودرو را به وسط آن هدایت کرد.

استپر موتور خودرو چیست؟
بخوانید

بستن زنجیر چرخ خودرو

۲.باید در ادامه دو طرف ساده زنجیر از پشت چرخ به یکدیگر وصل شوند. یعنی حلقه فلزی باز را به طرف دیگر زنجیر وصل نمود.
۳.سمت دیگر زنجیر، گیره‌ای پهن و خمیده است که باید آن را به ترتیب از حلقه سر دیگر زنجیر عبور داد تا در بین حلقه بست نگهدارنده قرار گیرد.

سوئیچ اینرسی
بخوانید

۴.زنجیر چرخ دارای بست‌هایی است که با چرخاندن آنها، به لاستیک محکم می‌شود. این کار باید توسط آچار مخصوص انجام شود. باید آچار مخصوص را در محل بیضی شکل قرار داد و حلقه‌ای از زنجیر را که در سوراخ بست ثابت است، در جهت منحنی بست چرخاند. در هنگام جداسازی زنجیر نیز این بست‌ها را باید به حالت اولیه برگردند.

۵.در ادامه حتما بررسی کنید که جهت خارهای زنجیر به سمت لاستیک نباشد.

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

شستشوی صحیح خودرو
بخوانید
https://opusiptv.com/ تماس سریع