اصول تنظیم صحیح آینه خودرو
  • 668

اصول تنظیم صحیح آینه خودرو

نحوه صحیح تنظیم آینه های بغل برای پیشگیری از ایجاد نقاط کور و وقوع تصادفات با استفاده از روش BGE

آینه های بغل با اینکه به نظر ابزارهای ساده ای هستند اما بی توجهی به آن ها و تنظیم نبودن آن می تواند ریسک رانندگی را بالا ببرد و مشکلاتی هم برای راننده و سرنشینان و هم خودروهای دیگر به وجود آورد. پس خوب است که به دانش تنظیم آینه های خودرو مجهز باشید تا در حین رانندگی نقطه کوری نداشته باشید.روشی که ما به شما برای تنظیم آینه بغل پیشنهاد می کنیم، روش BGE است. BGE که مخفف عبارت Blindspot and Glare Elimination به معنی ازبین بردن نقاط کور و درخشش است، توسط یک مهندس خودروی امریکایی به نام جورج پلاتزر در سال 1996 طراحی شده است.

اما این نکته را به خاطر داشته باشید که حتی با استفاده از این روش، هنوز هم نقاط کور شما به حدی است که یک خودرو در آن جای بگیرد و از نظر شما پنهان بماند. قبل از اینکه سراغ اصل مطلب برویم، لازم است برای تازه کارها بگوییم که نقطه کور چیست. نقطه کور به محلی گفته می شود که توسط راننده دیده نمی شود؛ نه در آینه ها (آینه داخل خودرو و آینه های بغل) و نه در میدان دید راننده. اکثر راننده های آینه های بغل شان را طوری تنظیم می کنند که تنها می توانند فضای کنار ماشین شان را در آینه ها ببینند.

کنیستر چیست و نشانه‌های خرابی آن
بخوانید

تنظیم آینه بغل با استفاده از روش BGE:

  • دیگر لازم نیست برای دیدن نقطه های کور سرتان را بچرخانید.
  • درخشش آینه های بغل به کلی از بین می رود. دیگر افتادن نور چراغ های ماشین عقبی در آینه شما را اذیت نخواهد کرد.
  • اگر در حین رانندگی مرتب سرتان را بچرخانید، دید محیطی تان را از دست می دهید. اما با تنظیم آینه ها به روش BGE، دید محیطی خود را هم از دست نخواهید داد.
انژکتور
بخوانید

چگونه آینه ها را به روش BGE تنظیم کنیم؟

  1. تنظیم آینه بغل چپ:برای این منظور داخل خودرو خود بنشینید و سپس صندلی و ارتفاع صندلی و … را همانند زمانی که رانندگی می کنید و کاملا مسلط هستید تنظیم کنید. سپس به همان صورتی که نشسته اید کم کم بدن و سر خود را به سمت چپ کج کنید تا سر شما به شیشه سمت چپ برسد و آن را لمس کند. حال برای تنظیم کردن آنقدر آینه بغل سمت چپ را، به سمت چپ کج کنید تا بتوانید آن سمت از خیابان را در آینه خورو ببینید.
  2. تنظیم آینه سمت راست: مجدادا مثل حالت قبل داخل خودرو و پشت فرمان بنشینید و اینبار برای تنظیم آینه سمت راست، سر و بدن خود را آنقدر به سمت راست خم کنید تا به مرکز خود رو یا وسط دو صندلی جلو برسید. حال آینه را آنقدر بچرخانید تا کاملترین میدان دید را از سمت راست در اختیارتان بگذارد.
  3. برای چک کردن روش BGE، یک ماشین را که از لاین کناری شما در حال عبور است، در نظر بگیرید. تصویر این ماشین باید قبل از اینکه از آینه عقب خودرو خارج شود، در آینه های بغل دیده شود. همچنین قبل از اینکه تصویر خودرو از آینه های بغل خارج شود، خودرو باید در دید محیطی شما قرار گرفته باشد. اگر این موارد در تنظیمات تان درست نبود، آینه ها را مجدداً تنظیم کنید.
سنسور دمی آب چیست؟
بخوانید

البته ممکن است این روش تنظیم آینه‌ها در ابتدا کمی عجیب و ناخوشایند به نظر برسد، ولی به خوبی جواب می‌دهد و نقاط کور را در زمان رانندگی حذف می‌کند. با تنظیم مناسب آینه‌ها، شما در هنگام تغییر خطوط رانندگی به خوبی می‌توانید خودروی عقبی یا کناری خود را در آینه ها تشخیص دهید.

روش نگهداری درست خودرو
بخوانید

نکات تنظیمات BGE:

  1. همواره به یاد داشته باشید که آینه اصلی در حین رانندگی، آینه عقب خودرو است و باید به مرور زمان به استفاده بیشتر از این آینه عادت کنید.
  2. تنظیمات BGE فقط برای خودروهایی جواب می دهد که دو آینه بغل و آینه عقب داشته باشند. پس اگر در ماشین تان چیزی حمل می کنید که مسیر آینه عقب را مسدود کرده است، از این روش استفاده نکنید. به خاطر داشته باشید که تعداد راننده هایی که از این روش استفاده می کنند زیاد نیستند؛ پس هنگام رانندگی تا جایی که می توانید از ورود به نقطه های کور خودروهای دیگر دوری کنید.

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

جوش آوردن خودرو و چگونگی حل این مشکل
بخوانید
https://opusiptv.com/ تماس سریع