باک خودرو
  • 659

باک خودرو

باک خودرو

دلایل خرابی باک؟

درست است که باک خودرو یک قطعه مصرفی نیست. اما به‌طورقطع گذر زمان و استفاده مداوم از خودرو بر روی سلامت آن نیز تاثیر می‌گذارد.  دلایل زیادی برای آسیب به باک خودرو وجود دارد. از آنجا که عموما باک در زیر خودرو قرار دارد اصلا دور از انتظار نیست. که با جسم سختی برخورد کرده و سوراخ شود. خوردگی نیز در مناطقی که مقدار زیادی برف و یخ وجود دارد بسیار رایج است. سوراخ شدن باک نسبت‌به خوردگی مسئله جدی‌تری بوده و عموما راه حل مناسب برای آن تعویض باک است.

نحوی کار ؟

باک یک حلقه کلیدی در سیستم احتراق موتور محسوب شده و در واقع تکمیل‌کننده فعل سوخت‌رسانی است. چه باک از جنس پلاستیک باشد و چه فلز ممکن است پمپ سوخت در درون و یا بیرون آن نصب شود.که البته عموما پمپ سوخت در درون باک قرار می‌گیرد. به‌طورکلی و در تمامی این موارد سوخت از محیط بیرون به درون باک منتقل شده. و به واسطه پمپ به سمت موتور هدایت می‌شود. همین سوخت فارغ از نوع آن در موتور با هوا مخلوط شده و با سوختن خود خودرو را به حرکت وا‌می‌دارد. این‌ که باک از چه جنسی باشد، در چه محلی از خودرو قرار گرفته باشد. و پمپ سوخت به چه نحوی با آن ارتباط گرفته باشد همه به نوع خودرو و طراحی آن بستگی دارد.

خودرو بر پارسیان
بخوانید

باک مخزن ایمنی است که به نوعی بخشی از قوای محرکه محسوب شده و بسته به نوع وسیله نقلیه از شکل، جنس و محل قرارگیری متفاوتی برخوردار است.کلمه باک از زبان روسی الهام گرفته شده و به‌طورکلی به مخزنی اطلاق می‌شود که سوخت در آن نگهداری می‌شود.باک مخزنی است که سوخت خودرو اعم از بنزین، گازوئیل و گاز را در خود نگهداری کرده و در مواقع نیاز به موتور، پمپاژ می‌کند.  جنس و محل قرارگیری باک خودروها بسیار گسترده بوده و از نظر اندازه و پیچیدگی متفاوت است

امداد خودرو دهکده ساحلی- خودروبر دهکده ساحلی - حمل خودرو - ۰۹۱۲۰۲۰۸۰۵۳
بخوانید

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

امداد خودرو زابل - خودروبر کفی زابل - حمل خودرو زابل
بخوانید
https://opusiptv.com/ تماس سریع