تعویض به موقع فیلتر هوا ماشین
  • 757

تعویض به موقع فیلتر هوا ماشین

 

فیلترهای هوای خودروی شما باید مرتباً عوض شوند تا از مشکلات پرهزینه خودرو جلوگیری شود. خوشبختانه فیلترها از جمله تجهیزات ارزان خودرو هستند و به راحتی می‌توان آن‌ها را با نمونه‌های نو و با کیفیت جایگزین کرد. در ادامه بیشتر به بررسی مؤلفه‌های مربوط به فیلتر هوای خودرو می‌پردازیم.

هر ماشین چند فیلتر هوا دارد؟

اکثر خودروها دارای دو فیلتر هوا هستند: یک فیلتر موتور و یک فیلتر کابین. همان‌طور که از نامشان پیداست، فیلتر موتور جریان هوای موتور را تمیز می‌کند تا خاک، گرد و غبار و سایر آلاینده‌های مضر وارد این بخش حیاتی خودرو نشوند و عملکرد آن مختل نگردد. در حالی که، فیلتر کابین هر بار که از کولر یا بخاری استفاده می‌کنید، هوای داخل کابین را تمیز می‌کند.

هر چند وقت یک‌بار باید این فیلترها را تعویض کرد؟

به طور کلی، فیلتر هوای موتور باید به طور متوسط هر 10 هزار کیلومتر تعویض شود (تقریبا سالی یک‌بار). با این حال توجه به مؤلفه‌های زیر به هنگام تعویض فیلتر ضروری می‌باشد.

نوع خودرو و فیلتر: اکثر وسایل نقلیه در اندازه، شکل و ضخامت فیلترهای هوا متفاوت هستند که ممکن است منجر به برنامه‌های تعویض متفاوت شود. علاوه بر این، برند یا نوع فیلتری که دریافت می‌کنید نیز می‌تواند بر نیازهای ماشین تأثیر بگذارد.

مسیر تردد: در جاده‌های خاکی، گرد و غبار و سایر آلاینده‌ها به سرعت توسط فیلتر موتور جذب می‌شوند. اگر به طور مکرر در جاده‌های خاکی رانندگی می‌کنید، بیشتر باید فیلترهای هوا را عوض کنید.

کیفیت هوا: کیفیت هوای هر منطقه متفاوت است. هر چقدر که سطح آلاینده‌های هوا بیشتر باشد فیلتر زودتر کارایی خود را از دست می‌دهد.

می‌توانید توصیه‌های اختصاصی مربوط به تعویض قطعات خودروی مورد نظر خود را در دفترچه راهنما آن بیابید.

هر چند وقت یک‌بار باید فیلتر کابین عوض شود؟

برای تعویض فیلتر کابین می‌توانید بیشتر صبر کنید ولی باز هم، این به وسیله نقلیه شما، کیفیت هوای منطقه و کیفیت فیلتر مورد استفاده بستگی دارد.

عدم تعویض فیلترهای هوا چه مشکلاتی را به وجود می‌آورد؟

چرا باید فیلتر هوای ماشین را عوض کنید؟ مهم‌تر از آن، چه اتفاقی می‌افتد وقتی از تعویض به موقع این فیلترها صرف نظر می‌کنید؟

فیلتر هوای موتور: وقتی فیلتر هوای موتور شما مسدود می‌شود، جریان هوا به موتور محدود می‌گردد. این می‌تواند منجر به مصرف سوخت ضعیف، مشکلات عملکردی خودرو و در بدترین شرایط آسیب دیدگی شدید موتور شود.

فیلتر هوای کابین: به طور مشابه، وقتی فیلتر هوای کابین شما مسدود می‌شود، جریان هوا را به سیستم گرمایش و سرمایش خودرو محدود می‌کند. گرفتگی فیلترهای کابین می‌تواند منجر به خرابی کولر و بخاری خودرو نیز بشود.

با یک سرویس جزئی اما اصولی ماشین، می‌توانید از بروز هزینه‌های گزاف جلوگیری نمایید.

دینام چیست؟ شرح کامل عملکرد دینام خودرو
بخوانید

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

دینام چیست؟ شرح کامل عملکرد دینام خودرو
بخوانید
MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

گیربکس خودرو چیست؟
بخوانید
https://opusiptv.com/ تماس سریع