جزئیات شاسی خودروی شما
  • 686

جزئیات شاسی خودروی شما

جزئیات شاسی خودروی شما

درک کردن بهتر شاسی خودرو و دانستن هر چه بیشتر درباره ی آن بسیار می تواند به یک راننده کمک کند. دانستن جزئیات شاسی به مراقبت و نگهداری خودرو ی شما کمک می کند.

شاسی چیست؟

شاسی چارچوب اصلی وسیله نقلیه شما است. بعضی اوقات شاسی فقط قاب است. در حالی که سایر مواقع شامل چرخ ها ، گیربکس و گاهی اوقات حتی صندلی های جلو نیز می شود. شاسی یکی از مهمترین اجزای یک وسیله نقلیه است. که بدون آن خودرو هیچ ساختاری نخواهد داشت. این بوم است که در آن ساخت نهایی خودرو بر روی آن قرار می گیرد. شاسی ها معمولاً از استیل کربن ساخته می شوند. اخیراً به عنوان راهی برای ایجاد وسایل نقلیه ارزان قیمت ، برخی از شاسی ها با آلومینیوم ساخته شده اند.

مراقبت از شاسی خودرو

شاسی خودرو به روانکاری مداوم احتیاج دارد. شاسی شما باید هر شش ماه یکبار بازرسی و روغن کاری شود. شما می توانید این کار را خودتان انجام دهید. یا در صورت تمایل ، می توانید آن را به یک مکانیک یا نمایندگی بروید تا تعمیر و نگهداری را انجام دهد. اگر سیستم تعلیق شما شروع به فشردن یا خراشیدن می کند ، این علامت آن است که روغن کاری کافی روی شاسی شما وجود ندارد. و باید سریعاً به آن رسیدگی کنید.

همچنین تمیز بودن شاسی های شما مهم است. از آنجا که این قسمت زیرین وسیله نقلیه شماست ، بسیار شایع است که شاسی ها با خاک و گل کثیف شوند. تمیز نگه داشتن شاسی نه تنها باعث افزایش طول عمر خودرو بلکه عملکرد رانندگی آن می شود. این کار به راحتی در خانه با اسفنج و آب انجام می شود. حتما قسمت های رنگ شده را خشک کنید تا از زنگ زدگی آنها جلوگیری شود.

اویل پمپ چگونه کار میکند؟
بخوانید
مشکلات سیستم برق
بخوانید

خودروها و قطعات داخلی آنها گاهی ممکن است پیچیده به نظر برسند ، اما دانستن اطلاعات حتی کم در مورد وسیله نقلیه خود و اینکه چگونه می توانید به بهترین شکل آن را حفظ کنید. باعث طولانی شدن طول عمر و کمتر شدن هزینه شما می شود. در صورت بروز مشکل یا برای دریافت اطلاعات بیشتر متوانید با تکنسین های ما تماس بگیرید.

انواع شاسی خودرو

امروزه دو نوع شاسی مختلف در خودروها استفاده می شود. نوع اصلی که هنوز هم در خودروهای سنگین مانند کامیون و وسایل نقلیه جاده ای استفاده می شود ، شاسی بدنه روی قاب است. به این دلیل گفته می شود که بدنه خودرو به معنای واقعی کلمه در بالای قاب قرار دارد. آنها به عنوان یک واحد متصل نیستند ، بلکه در عوض ، جدا از یکدیگر کار می کنند.

شاسی Unibody

شاسی و بدنه خودرو در حقیقت یک قطعه است و به عنوان پایه خودرو در کنار هم کار می کنند. از آنتی بادی ها برای وسایل نقلیه سبک تر استفاده می شود. این نوع شاسی ها باعث می شودرانندگی  ماشین ها راح تر شود. آنها سبک تر از شاسی های بدنه روی قاب هستند که باعث می شود در سوخت نیز صرفه جویی شود. یکی از مشکلات این شاسی این است که چون قاب و بدنه یک قطعه بزرگ است ، تعمیر آن بسیار سخت تر و در نتیجه گران تر است. اگر صدمه به شاسی گسترده باشد ، تعمیر آن به هیچ وجه غیرممکن نیست.

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

گلگیر خودرو چیست؟
بخوانید
MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

خالی شدن باتری خودرو و روشن کردن مجدد
بخوانید
https://opusiptv.com/ تماس سریع