درباره فرمان خوردو چه می دانید ؟ | مرصاد کار
  • 323

درباره فرمان خوردو چه می دانید ؟ | مرصاد کار

درباره فرمان خوردو چه می دانید ؟

فرمان خودرو، به عنوان یک قطعه و کنترل اصلی خودرو باید هم برای خودرو و هم راننده آن چنان راحت باشد که رانندگی با کمترین خطر را برای راننده تضمین کند. فرمان خودرو قطعه‌ ای می باشد که چرخ‌ های جلوی را هدایت می کند و آن ها را به سمت راست یا چپ می چرخاند.

قطعه اصلی دیگر خوردو، جعبه فرمان می باشد که وظیفه اصلی آن تبدیل حرکت خطی به حرکت دورانی است. از دیگر قطعات سیستم فرمان خودرو می‌ توان به میل یا ستون خرطومی پیتمن، میله درگ و شغال‌ دست و سگ‌ دست اشاره کرد.

این سیستم فقط شامل غربیلک نمی باشد و قطعات پیچیده‌ تری دارد. شاید بتوان اصلی ترین قطعه این سیستم را همان غربیلک درنظر گرفت که با چرخش دست راننده حرکت می کند و چرخ‌ ها را به سمت راست یا چپ هدایت می‌ کند. از وظایف این قطعه افزایش گشتاور می باشد. به طوری که هر چه قطر غربیلک بیشتر باشد گشتاور تولیدی نیز بیشتر می‌ شود.

انواع سیستم فرمان خودرو 

فرمان هیدرولیک 

یکی از اجزای محبوب خودرو سیستم فرمان هیدرولیک می باشد که هدایت و تغییر مسیر خودرو را برای راننده راحت تر می کند. در سیستم فرمان هیدرولیک اجزایی مانند پمپ هیدرولیک، پیستون، سیلندر، لوله های رابط، شیر های کنترل، تسمه، فولی، مخزن روغن به سیستم مکانیکی افزوده شده است.

در فرمان هیدرولیک، روغن با فشار بالایی به وسیله یک پمپ هیدرولیک به جعبه فرمان تزریق می شود. فرمان هایی که از سیستم هیدرولیک استفاده می کنند با یک دست و به صورت نرم می چرخند.

فرمان الکتریکی

در این سیستم الکتریکی بین فرمان و چرخ ها هیچ رابطه ای نبوده و هنگامی که فرمان می چرخد، با ارسال دستور به چرخ ها توسط واحد کنترل الکترونیکی تغییر مسیر انجام می شود.

در واقع به طور کلی می توان گفت که سیستم فرمان الکترونیکی روی محور فرمان، رک و پینتون قرار گرفته. در این سیستم فرمان بسیار نرم تر شده و سریع تر و راحت تر کار می کند.

انواع سیستم سوخت رسانی خودرو
بخوانید

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

نقش واتر پمپ در خودرو و علائم خرابی آن
بخوانید
MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

انواع سیستم سوخت رسانی خودرو
بخوانید
https://opusiptv.com/ Call Now Buttonتماس سریع