رنگ دود خودرو نشانه چیست؟
  • 637

رنگ دود خودرو نشانه چیست؟

خارج شدن دود از اگزوز

خارج شدن دود از اگزوز خودروی شما می تواند یه هشدار باشد. معمولا رنگ دود خودرو می تواند به شما بگوید مشکل از کدام قسمت است. دودهای خروجی از اگزوز معمولاً رنگ مشکی، آبی یا سفید دارند. پس لازم است رانندگان بیشتر به رنگ دود خودرو توجه داشته یاشند.

دود سفید:

دود سفید هنگام روشن کردن خودرو در زمستان طبیعی است.  که بر اثر بالا بودن میزان بخار آب رخ می‌دهد. بخار آب یکی از تولیدات احتراق موتور است که همیشه در دود اگزوز وجود دارد. اما مقدار آن اگر بالا رود باعث سفید شدن رنگ دود می‌شود. این مساله اگر پس از چند دقیقه رفع شود جای نگرانی نیست اما در صورتی که این دود سفید ادامه داشت خودروی شما مشکل دار است.

عیوب فنی: خنک کننده  و / یا تبدیل شدن آب به بخار در محفظه احتراق.

دلایل احتمالی: سرد بودن موتور ( نیاز به تعمیر نیست.) نشت واشر سر‌سیلندر، خرابی در سر‌سیلندر.

دود سیاه:

در هنگام روشن شدن خودرو، دود سیاه می‌تواند ناشی از تولیدات احتراق باشد اگر پس از مدتی و با گرم شدن خودرو رفع شود جای نگرانی نیست.  اما در صورت ادامه پیدا کردن باید میزان سوختی که وارد سیلندرها می شود را بررسی کنید که اضافه نیاشد  یا اینکه به دلیل نبود کافی هوا یا عدم کارکرد سیستم جرقه زنی، سوخت به خوبی نمی‌سوزد معمولا علت دود سیاه سوخت ناقص است.

انواع آرایش سیلندر
بخوانید

عیوب فنی: دود ممکن است حاصل احتراق ناقص سوخت باشد.

دلایل احتمالی: انسداد فیلتر هوا، کاربراتور،‌ چوک، تزریق سوخت یا خرابی در سیستم پخش سوخت، زمان بندی نادرست در جرقه زدن، انسداد لوله‌های ورودی و خروجی هوا، نشت روغن در اگزوز.

کیت کلاج
بخوانید
 دود آبی یا خاکستری:

می‌تواند نشانه نشتی روغن در مجموعه احتراق باشد. گرم کردن خودرو در حالتبدون حرکت می‌تواند باعث حل شدن بخشی از روغن در بنزین به دلیل متفاوت بودن مقدار ویسکوزیته باشد. درصورتی که سوپاپ‌های خودرو خوردگی داشته باشد و یا رینگ پیستون‌ها مشکل داشته باشند، روغن ممکن است وارد پروسه احتراق شده و باعث آبی شدن دود شود.

عیوب فنی: روغن سوزی در موتور.

دلایل احتمالی: نشت روغن به داخل محفظه احتراق. خوردگی رینگ پیستون‌ها، سوپاپ‌ها یا سیلندر.

مرصاد کار همراه همیشگی شما در جاده

خارج شدن دود از اگزوز

رنگ دود خارج شده از اگزوز و علت آن

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

CATEGORIES

علائم خرابی شمع خودرو
بخوانید
https://opusiptv.com/ تماس سریع