سنسور اکسیژن
  • 688

سنسور اکسیژن

سنسور اکسیژن

یکی از مهترین نکات درباره مصرف سوخت. خودرو میزان نسبت هوا به سوخت خودرو است. که میزان مصرف سوخت را نیز مشخص می کند.این نسبت اکسیژن یا هوا به سوخت در خودرو توسط قطعه ای. به نام سنسور اکسیژن کنترل و مدیریت می شود.سنسور اکسیژن یا سنسور لامبدا (lambda sensor). یک قطعه الکترونیکی است که نسبت اکسیژن موجود. در مایع یا گاز را اندازه گیری می کند. این سنسور برای اولین بار در دهه ۱۹۶۰ میلادی توسط شرکت. رابرت بوش و تحت نظارت دکتر گونتر باومن ساخته شد.

لامبدا (λ) نیز یکی از حروف یونانی. که به نسبت برابری سوخت و هوا اشاره دارد. وظیفه سنسور اکسیژن در موتورهای احتراق داخلی اندازه گیری. نسبت اکسیژن موجود در گازهای خروجی از اگزوز است. مقادیر اندازه گیری شده توسط این حسگر برای مدیریت موتور. در سیستم های انژکتوری و همچنین کنترل آلاینده های حاصل. از احتراق سوخت به کار می روند.

وجود اکسیژن به میزان لازم برای انجام فرایند احتراق. و کارکرد صحیح موتور امری حیاتی است. و در صورتی که نسبت اکسیژن و سوخت به اندازه کافی نباشد. عملکرد موتور خودرو دچار مشکل خواهد شد. به همین دلیل است که سنسور اکسیژن را باید یکی.از قطعات کوچک اما مهم خودروهای با موتور احتراق داخلی دانست.

سنسور اکسیژن در حقیقت مقدار اکسیژن نسوخته در اگزوز را نشان می دهد و معادل میزان اکسیژن نسوخته ولتاژی تولید می کند که در کمترین غلظت اکسیژن، معادل ۰٫۱ ولت و در بیشترین غلظت، معادل ۰٫۹ ولت است.

دلایل خرابی سیستم ترمز خودرو
بخوانید

ECU خودرو از این سیگنال ولتاژی استفاده می کند. تا چگونگی وضعیت احتراق سوخت در موتور را تحلیل کرده.و پس از آن به بهترین شکل ممکن غلظت سوخت. در برابر هوا را تعیین کند. به این ترتیب مصرف خودرو کم می شود.و آلاینده های خروجی از اگزوز آلودگی کمتری خواهند داشت.

خودرو بر سرابله
بخوانید

حسگر اکسیژن در سیستم اگزوز گازهای خروجی تعبیه شده. و به انژکتور و سیستم زمان بندی موتور اجازه می‌دهد. تا به صورت بهینه کار کنند. عملکرد این سنسور در نهایت به سیستم کنترل.میزان آلایندگی هم کمک می کند.

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

خودرو بر کوشک - 09145009996
بخوانید
https://opusiptv.com/ تماس سریع