• 713

چگونه لاستیک پنچر خودرو را تعویض کنیم؟

تعويض لاستیک پنچر شده؛ آسان اما پر خطر!

پنچر شدن لاستیک خودرو اتفاقی است که احتمال وقوع آن همواره وجود دارد و در هر شرایطی اتفاقی ناخوشایند است، اما به طور کلی پنچرگیری کار نسبتا ساده‌ای است و یک راننده حتما باید روش تعویض تایر را بلد باشد. ما در این مقاله قصد داریم بطور کامل پنچرگیری لاستیک را بررسی کنیم و ببینیم تعویض غیر اصولی لاستیک خودرو چه خطراتی در پی دارد. از شما می‌خواهیم همراه ما باشید

تعویض غیر اصولی لاستیک خودرو چه خطراتی را برای خودرو ما دارد؟

نکاتی که در زمان تعویض لاستیک خودرو باید در نظر گرفته شود شامل اصولی است که در مراحل توقف ایمن خودرو، جک زدن و پایدار نگه داشتن شرایط خودرو،اطمینان از میزان محکم کردن پیچ‌های رینگ، رعایت اصول مربوط به آسیب‌های جانی و… خلاصه می‌شود.ما به شما پیشنهاد میکنیم که در همچون شرایط مهم و حیاتی ای از خدمات خودرو بر مرصاد بهره ببرید چرا که با داشتن سالها تجربه به تمام مهارت های مورد نیاز آشنا هشتن و بدون ایجاد کوچکترین آسیب به خودرو شما آن را تعمیر کرده و در صورت لزوم با تجهبزاتی مطمئن خودروی شما را به تعمیرگاه می رساند. به طور کلی برای تعویض لاستیک در ابتدا باید موارد زیر را انجام داد.

  • توقف در محلی ایمن و بدون شیب

  • در اولین قدم، فلاشر های عقب را روشن کنید تا رانندگان دیگر متوجه وجود شرایط خاص در خودرو شما بشوند، توجه کنید که خودرو را باد در محلی ایمن و تا حد امکان بدون شیب متوقف کنید. برای این منظور، اگر خودرو شما دنده اتوماتیک است، دنده را در حالت پارک قرار دهید و اگر سیستم دنده دستی است، آن را در وضعیت دنده عقب قرار دهید، سپس ترمزدستی را بکشید. مطمئن شوید که همه سرنشینان از خودرو پیاده شده‌اند. سپس پشت خودرو، مثلث خطر یا یک شیء منعکس‌کننده نور قرار دهید؛ به طوری که حداقل از ۴۵ متری دیده شود.
  • شناحت محل قراردادن جک و کارکرد ترمزدستی

  • در ابتدا لاستیک یدکی و جک را از صندوق عقب ماشین بیرون بیاورید. جک را در زیر قاب در نزدیکی تایر خودرو قرار دهید که قصد پنچرگیری لاستیک آن را دارید. اطمینان حاصل کنید که جک با قسمت فلزی قاب ماشین شما در تماس است. به باد داشته باشید که عدم شناخت محل مناسب برای قرار دادن جک در زیر خودرو و همچنین عدم عملکرد قابل قبول ترمز پارک (ترمز دستی) نیز می‌تواند منجر به آسیب دیدن خودرو و حتی آسیب‌های شدید جانی برای راننده به دنبال سقوط خودرو از روی جک شود.
  •  در کنار تمامی این موارد، استفاده از ابزارهای استاندارد و ایمن، سلامت جک خودرو و اطمینان از تحمل وزن خودرو از دیگر عوامل تاثیر گذار در تعویض زاپاس می‌باشد.
 • لاستیک-پنچرشده-خودرو
  • باز و بست صحیح پیچ‌های رینگ

باز و بست صحیح پیچ‌های رینگ و بستن آن‌ها با گشتاور و ترتیب درست نیز عامل بسیاری مهمی است که می‌تواند از جدا شدن رینگ از محل خود در سرعت‌های بالا جلوگیری کند. هنگامی که خودرو ثابت است با آچار مخصوص چرخ، پیچ های آن را به صورت ضربدری و خلاف عقربه های ساعت پیچ های چرخ را شل کنید بطوری که چرخ ماشین کمی آزاد شود.

  • جدا کردن چرخ خودرو و قرار دادن زاپاس برای تعویض لاستیک خودرو

حالا می بایست تایر خودرو را بردارید. لاستیک پنچر شده را زیر وسیله نقلیه قرار دهید تا در صورت بهم خوردن تعادل یا خراب شدن جک، وسیله نقلیه روی چرخ قدیمی بیفتد، تا از صدمه دیدن خودرو جلوگیری شود.

اویل پمپ چگونه کار میکند؟
بخوانید
شستشوی صحیح خودرو
بخوانید

سپس لاستیک یدکی را روی توپی خودرو قرار دهید. مراقب باشید و سپس پیچ های لاستیک را روی آن قرار دهید. حتما تایرهای یدکی را به روش صحیح نصب کنید و دقت کنید که هر مهره در جای خود قرار گیرد. مطمئن شوید که قسمت ضخیم مهره هنگام محکم کردن آن با چرخ روبرو می شود. پیچ ها را ابندا با دست بعد با آچار کاملا محکم کنید

این نکته را به باد داشته باشید که در شرایطی که در مورد توقف ایمن خودرو تردید دارید و یا اینکه لوازم کافی و مورد نیاز در دسترس شما نیست از تعویض لاستیک بدون حضور تیم امداد خودر جدا بپرهیزید چراکه ممکن است ضرر های مالی و جانی گریبان گیرتان شود.

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

استارتر خودرو
بخوانید
https://opusiptv.com/ تماس سریع